Tiny house ısıtma 

Tiny house ısıtma | Bungalov & prefabrik ısıtma | Parke altı ısıtma

Karbon ısıtıcı filmlerimiz, Tiny house ısıtma , bungalov ısıtma,konteyner,prefabrik ve kabinlerin ısıtılmasında da kullanılmaktadır.  Parke altı ısıtma uygulaması yapılacaksa parkenizin 32.sınıf ısıya dayanıklı olması gereklidir.  

Minimal yaşam felsefesi ışığında tasarlanan taşınabilir tiny house yapılarda elektrikli yerden ısıtma sistemi ile dört mevsim doğada yaşamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Tiny house yerden ısıtma sistemleri döşemenin altında kaldıkları için mekanların dilendiğince dekore edilmesine imkan tanır. Herhangi bir alan ya da hacim kaybına sebebiyet vermediği gibi, göze hoş gelmeyen radyatör panellerini saklamak için de harcanacak zaman ve paradan  tasarruf sağlar. Tiny house yerden ısıtma, mekan içerisindeki sıcaklığın hem yatay, hem de dikey eksende homojen dağılması sayesinde konforlu bir ortam sağlar.

Tiny house ısıtma

Tiny house ısıtma sistemlerinde duvar tipi  termostatla sistemlerin sıcaklıkları kontrol altında tutulur.

Termostatlarımız yer sensörlü olarak çalışmakta olup zemin sıcaklığı 45 C kadar ısıtılabilir.Rexva Karbon film altına, 6 mm kalınlığında özel pe yalıtım döşemekteyiz,bu malzeme ısı yalıtımı sağlar .Kullanılan mevcut tiny house veya bungalovları da ısıtmak için çok pratik bir uygulamadır.

Genellikle uygulaması, ekibimiz tarafından 1 günde tamamlanır.

Bungalov Isıtma; 

Bungalov ısıtma

Isıtıcı film altına  PE yalıtım uygulanmaktadır.
 

*Önemli;   Parke altı ısıtmada yalıtımın önemi büyüktür ve kesinlikle halı koruyucu keçeler kullanılamaz.(Keçe, parke altında esneme yapar,rutubete dayanıksızdır,koku yapar.Neme maruz kaldığında çökme yapar,zamanla esneyen keçelerden dolayı parkeler açılma yapar.Nemi hapseden keçeler parkelerin çürümesine sebep olur.Keçe parke altında kullanılabilecek bir yalıtım malzemesi değildir.) Bu yüzden yüksek yoğunlukta,ısıya dayanıklı,kalın Polietilen yalıtım uygulamaktayız.

parke altı ısıtma

Tiny house, bungalov,bekci kulubelerinde,prefabriklerde klasik ısıtma yontemlerinde (elektrikli ısıtıcılar) 2000-3000 watt arası enerji harcanmaktadır.Karbonik ısıtmada ,300-400 Wattlık ısıtıcı filmler kullanılarak, hem zeminden ısınmanın konforunu yasar hem tasarruflu saglarsınız.Rexva Karbon film ısıtıcı ile  ısı dagılımı homojen oldugundan tek bir bolgeyi degil tum ortamı en hızlı sekilde aynı derecede ısıtır.Prefabrik ısıtma ve kulube ısıtmada, Rexva Karbon film ısıtıcı ile klasik ısınma yontemlerinin 8/1'i maliyetine ısınma saglayabilirsiniz. 

Normal ısıtıcılardan farklı olarak ; Karbon film ısıtıcı;

Karbon filmin tümüne yayılı bulunan ısıtıcı karbon tabakadan sağlığa faydalı infrared ışınlar sayesinde güneş ışığı benzeri bır sıcaklığı hissetmek mümkündür.Ayrıca film ısıtıcının dış tabakası olan PET,Özel bir ürün olup hava ile temas etmeyecek şekilde izolasyonu sağlamakta ve ısıtıcı filmi duvarlarda,  zeminde kullanmaya olanak sağlamaktadır.Isıtıcı filmin kalitesini kullanılan karbon ve gümüş tabakaların yapıştırılma ve rezistans kalitesi ile nano partiküllerin akışkanlığı belirler.

Karbon ısıtıcı film yüksek rezistansa sahip karbonu kullanıp, karbon yoluyla ısının ortaya çıkma özelliği ile 1 mikrondan daha düşük bir basma teknolojisi ile üretilmiştir.

Karbon Isıtıcı film 0,5 mm kalınlığındadır.

Isıtıcı film çok sayıda katmandan oluşur.Karbon ısıtıcı filmin içinde ısıtma teli ,ısıtma kablosu veya rezistans yoktur. Isı kaynağı ortada duran çok ince siyah bir katmandır.

Bu katman, karbon-metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür.

Piyasadaki diğer ürünlerden farkı ;karbon ısıtıcı filmin içinde rezistans ısıtma teli,ısıtma kablosu olmamasıdır.

Görünmeyen UZAK KIZIL ÖTESİ ışınlarla çalışmaktadır.

Isıtıcı filmler her noktasından aynı anda aynı sıcaklığı vermektedir.

Yerden ısıtma filmleri 80 cm ve katları şeklinde üretilmektedir. Filmlerin boyları 100 mt.dir.

Boydan istediğimiz ölçüde kesim yapabilmekteyiz.

Yerden ısıtma sistemi ile mekanlarda homojen bir ısı dağılımı sağlanır.

Odalar arasındaki sıcaklık farkları da azdır.

Karbon ısıtıcı filmle parke altı ısıtmada bütün mahal ısıtıcı görevi görür.

Klasik sistemlerde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistemler için söz konusu değildir.

Karbon filmle parke altı ısıtmada ,homojen ısı dağılımı ve yavaş hava dolaşımı,infiltasyon ısı kayıplarını büyük ölçüde azaltır.

Isı bina yapı elemanlarında depolandığı için bina konforu ani sıcaklık düşüşlerinden,aşırı soğuk günlerden fazla etkilenmez.

Tiny house Parke altı ısıtma sisteminde, ısınmayı sağlayan filmler tamamen parke altında çalışırlar. Böylece ev içinde görüntüyü bozacak bir durum meydana gelmez.

Radyatörlü sistemler çalışmaya başladığında, ortamın nemini kuruturlar. Ancak karbon filmle yerden ısıtma sisteminde ortamın havası kurumaz.

Yerden ısıtma sistemi bir diğer avantajı tiny house dekoruna olumsuz etkisi olmamasıdır. Eşyalar yerleştirilirken radyatörün önünü kapatmak gibi bir sorun meydana gelmez.Zeminden ısıtma, Tiny house gibi minimal alanlarda döşemenin altında kaldığı için mekanların dilendiğince dekore edilmesine imkan tanır.

Ortam, zeminden ısınmaya başladığı için ilk ayakları ısıtır ve böylece daha çabuk ısınma sağlanmış olur. Radyatörlü sistemlerde ise, ısınma radyatör seviyesinden başlar ve yukarı çıkar. Böylece zemin soğuk kalır.

*Sadece ılık zemin amaçlı kullanılacaksa ,gezinme bölgelerine seyrek şekilde döşenmesi yeterli olur.

Tamamen ısıtma amaçlı kullanılacaksa ,satış temsilcimiz size uygun çözüm sunacaktır.

Yalıtım durumunuza göre daha seyrek veya sık döşenebilir, düşük veya yüksek watt filmler kullanılabilir.

Karbon ısıtıcı film, evin tamamına döşenebildiği gibi lokal ısıtmada da kullanılabilir, örneğin evinizin salonunda

veya kış bahçenizde, sonradan kapatılan cam balkonlarda, çocuk odasında uygulanabilir.

Eğer karbon ısıtıcı film uygulamasını kendiniz yapacaksanız lütfen teknik destek alınız.

Uygulama ekibimiz tarafından yapıldığında garanti süresi 5 yıldır.

 

Fiyat bilgisi için alanın enxboy ölçüsü, bulunduğunuz ili mesajla gönderebilirsiniz. Lütfen teklif gönderebilmemiz için whatsapp numarası veya e-mail adresi paylaşınız.

Bizimle iletişime geçin

Fiyat bilgisi için alanın enxboy ölçüsü, bulunduğunuz ili mesajla gönderebilirsiniz. Lütfen teklif gönderebilmemiz için whatsapp numarası veya e-mail adresi paylaşınız.

İletişim

REXVA
İstanbul,TÜRKİYE

TEL 0212 424 01 26
GSM 0534 503 09 09

© 2015 Tüm Hakları Saklıdır.

Webnode tarafından desteklenmiştir.