KarbonRay  Seramik altı ısıtma

Bildiğiniz tüm elektrikli ısıtma sistemlerine en iyi alternatif..     

Karbon-ray ithalatçısı olduğumuz ısıtma sistemidir. Son derece sağlıklı, ekonomik ve dayanıklıdır. %100 Su geçirmez özelliği sayesinde birçok kullanım alanında güvenle tercih edilebilir. Özellikle , seramik altı ısıtmada tercih edilmektedir.En yoğun uygulama alanı, kış bahçeleri,veranda ve banyolardır.
 
Karbonray seramik altı ısıtma

 

Türkiye'de sadece firmamızın temsilcisi olduğu son teknoloji ve yüksek verimli Karbon Ray 'ı hizmetinize sunuyoruz. Geleneksel ısıtma sistemlerinin başlıca sorunları olan enerji tüketimi - ısı enerjisi kazanımı verimsizliği, pratik sistemlerin kısa ömürlü olması, olumsuz sağlık etkilerine karşı üretildi .Son beş yıldır keşfedilmiş bu ürün; dünyada tanınmış ve küresel ihraç edilmiştir. Karbon esaslı esnek çubukların 10'ar cm'lik arayla sıralandığı bu sistemde enerji tüketimi rakiplerine göre çok ekonomiktir. Uygun kullanımda 2 yıl garantili, 30 yıl ömürlüdür.

REXVA KARBON FİLM ile Türkiye çapında bir çok villa,konut, kış bahçesi, cami, cemevi,  ve derneklerin ısıtmasını yaptık.
Şimdi bu sistemi ısıya, suya, yıpratıcı dış etkenlere daha dayanıklı ve çok daha az elektrik enerjisi tüketen KARBONRAY ile geliştirip kızılötesi ısınma sistemlerini Türkiye ile tanıştırıyoruz.
 

KarbonRay Zeminden Isıtma Sistemi,

-Seramik altı ısıtma

-Kış bahçesi ısıtma,kapalı balkon ısıtma

-Banyo ısıtmada,

-Mutfak ısıtma sistemlerinde,

-Konutlarda elektrikli yerden ısıtma sistemlerinde,

-Hayvan barınaklarında ısıtma,

- Kar buz önlemede,

-SPA salonlarında mermer ısıtmada, masaj yataklarını ısıtmada,

Özellikle ıslak hacim alanlarının ısıtılması için idealdir. (Seramik,fayans altı ısıtma)

Homojen ısı dağılımı, yüksek konfor
Tam otomatik kontrol sayesinde daha az enerji tüketimi
Her hacim için ayrı kontrol edilebilme özelliği
Her türlü zemine uygulanabilme avantajı
 
Seramik altı ısıtma - Vadistanbul2
 
KarbonRay yerden ısıtma, termostat kontrolü ve altına döşenen PE yalıtım malzemesi ile  hem çok konforlu hemde diğer ısıtma sistemleri ile rekabet edebilecek kadar ekonomiktir.(135W/M)  KarbonRay komple ısıtma amaçlı kullanılabildiği gibi ılık zemin içinde kullanılmaktadır.Evin tamamına döşenebilir veya lokal ısıtma için kullanılabilir.
 

Özellikleri:

 • Suya ve yangına karşı %100 güvenlidir.
 • Esnek ve dayanıklıdır, bakım gerektirmez.
 • Rakiplerine kıyasla enerji sarfıyatı son derece düşüktür.
 • Sağladığı enerji insan sağlığına faydalıdır.
 • Tesis ve işletme maliyetleri eski ısıtma sistemlerinden daha ekonomiktir.
 • Termostat kontrollü sistemlerde 30 yıl ömürlü ve 2 yıl garantilidir.
 • Doğalgazın olmadığı yerlerde en ekonomik ısıtma yöntemidir.
 • Mekanlarda sert yüzey altına hatta dış mekanlarda güvenle kullanılır.
 • Karbon Ray Seramik altı ısıtma üzerindeki sıcaklık ortalama 40-50C dir. Sensörler sayesinde istenilen ısıda sabitlenebilir.
 • Özellikle mimari yapı yapanların işlerini kolaylaştıran pratik yapıya sahiptir. Uygulanması son derece kolaydır. Uzun uğraşlar ve masraflar ve bakım gerektirmez.
Seramik altı ısıtma sistemi - Karbonray
GÜVENLİDİR;
 • Suya ve neme karşı tamamıyla yalıtılmıştır.Su geçirmezlik testi (%100 Güvenlik)
(*Ürün her ne kadar suya ve neme karşı dayanıklı olsa da ilk bağlantısı yapılırken uçlar kuru olmalıdır.)
 • Alev ve yangın riski yoktur.
(*Maksimum ısı kontrollüdür ve ıslak beton nemine sebebiyle oluşabilecek elektrik kaçağına karşı teknolojisiyle güvenlidir.)    
         
EKONOMİKTİR
 • KarbonRay benzer ürünlerle karşılaştırıldığında yaklaşık %25 daha az enerji tüketir.
(*ilk güç: Benzer ürünler ilk çalışmada 3.3m2 700W tüketirken, KarbonRay yaklaşık 450W tüketir.)
 • Özgü yapısı gereği  tasarrufludur.
(*Dış koşullara bağlı olarak, işletme tüketimi 3.3m2 'de 350W tüketir ki bu benzer ısıtıcılara oranla %50 tasarruf anlamına gelir.)
DAYANIKLIDIR
 • Üzerinden yüklü akım geçen kablonun kalitesi ve paralel bağlantı yapılması önemlidir. Kablo güvenlik gereği özel çift kılıflıdır. Böylece herhangi bir soyulma, kesilme ve çatlamaya karşı dirençlidir.
(*Patentli üründür.)
 • Karbonray genel yapısı itibariyle demir içermez. Bu nedenle uzun ömürlüdür.
SAĞLIĞA YARARLI VE VERİMLİDİR
Beton harç yapısı gereği ısıyı yayar. Normal elektrikli ısıtma cihazları ise sadece bölgesel ısıtma eğilimindedir.
 
KARBONRAY ise uzak kızılötesi etkisiyle ısıtmayı maksimum düzeye çıkarır ve homojen bir etki sağlar.
KARBONRAY aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu hastalıklara ve kötü kokulara karşı etkilidir.
 
KarbonRay   seramik,fayans altı ısıtmada,karo altı ısıtmada, mermer altı ısıtmada,hamam ısıtmalarında,banyo seramik altı ısıtma da,kar-buz önlemede,çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesinde ekonomik ve kalıcı çözümler sunmaktadır.
 
Özellikle ıslak hacim alanlarının ısıtılmasında için idealdir.
KarbonRay betonun veya ahşap konstrüksiyonun içine aynı kolaylıkta yerleştirilebilmektedir.
 
Zeminden ısıtma, size daha düşük oda sıcaklığı ile yüksek ısıl konfor sağlar. Böylece ısınmak için daha az enerji kullanırsınız.
Yerden ısıtma, mekan içerisindeki sıcaklığın hem yatay, hem de dikey eksende homojen dağılması sayesinde konforlu bir ortam sağlar.  Odanın her yanı eşit ısınır; Radyatör sisteminde yaşanan; peteklere yakın yerlerin sıcak, uzak yerlerin serin olması problemi yoktur.
Yerden ısıtma sistemleri döşemenin altında kaldıkları için mekanların dilendiğince dekore edilmesine imkan tanır. Herhangi bir alan ya da hacim kaybına sebebiyet vermediği gibi, göze hoş gelmeyen radyatör panellerini saklamak için de harcanacak zaman ve paradan  tasarruf sağlar.
 
Yerden ısıtma sistemi ile mekanlarda homojen bir ısı dağılımı sağlanır. Odalar arasındaki sıcaklık farkları da azdır. Klasik sistemlerde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistemler için söz konusu değildir.Homojen ısı dağılımı ve yavaş hava dolaşımı,infiltasyon ısı kayıplarını büyük ölçüde azaltır.Isı bina yapı elemanlarında depolandığı için bina konforu ani sıcaklık düşüşlerinden,aşırı soğuk günlerden fazla etkilenmez.  
 
*Sadece ılık zemin amaçlı kullanılacaksa ,gezinme bölgelerine seyrek şekilde döşenmesi yeterli olur.Tamamen ısıtma amaçlı kullanılacaksa ,satış temsilcimiz size uygun çözüm sunacaktır.Yalıtım durumunuza göre daha seyrek veya sık döşenebilir.Uygulama ekibimiz tarafından yapıldığında garanti süresi 5 yıldır.
Karbonray serilmeden önce zemin süpürülerek temizlenir ve tercihinize bağlı olarak izolasyon malzemesi serilir. Uygulamanın kendi bağlantı elemanlarıyla ve uzman teknik ekip tarafından yapılması tavsiye edilir. Üstünü şap, beton, fayans yapıştırıcı vb. ıslak kimyasallar ile kapatabilirsiniz. Üst zemin kaplaması tercihinize bağlıdır. İnşaat aşamasında veya tadilat aşamasında (şap altına) uygulanmaktadır.
Uygulama yapılacak zeminin yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmış, kürünü almış ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Isıtma elemanlarının, alttan ısıtmalı sistemler için uygun bir şapa gömüldüğünden ve tüm ısıtma testlerinden geçtiğinden emin olunmalıdır.
Alttan ısıtmalı sistemlerde yüzey, ani ısı değişikliklerinden dolayı normal zeminlere göre daha fazla harekete maruz kalır. Isıtma sırasında yüzey gerilirken, sistem soğuduğunda büzüşmeler meydana gelmektedir. Bu hareketlere ancak esnek malzemeler tolerans gösterebilmektedir. Yapıştırma işleminde en az S1 esneklik özelliğine sahip yapıştırıcı ve derz dolgu işlemi için esnek derz dolgu malzemesi tercih edilmelidir.
Doğru yapılmış bir seramik uygulaması, bu tip sistemlerin hem uzun ömürlü hem de verimli olmasına katkı sağlayacaktır.
 

Yerden Isıtmada Seramik mi Laminant mı?

Ev ve iş yerlerimizde tadilat yapılmadan yerden ısıtma uygulaması istiyorsak bunun tek yolu parke altı ısıtma - (karbon ısıtma filmleri ile) yapmaktır.Karbon ısıtıcı filmlerin seramik ya da beton altında kullanılması uygun değildir. REXVA olarak kullandığımız karbon ısıtıcı filmler M2/220W-190W güçlerindedir ve tek başına ısıtma olarak kullanılabilirler.
 

Tadilat yapma imkanımız var ise fakat kot sorunundan ötürü şap atamıyorsanız 1,5cm kalınlığı bir çok projeye uyum sağlayan ısıtıcı Karbonray ürünümüzü seramik altında kullanabilirsiniz.

Yeni projelerde, kot sorunu yoksa beton altından Karbonray ile yerden ısıtma yapabilirsiniz. Bu sistemde seramik ve diğer tüm malzemeleri son katman olarak uygulayabilirsiniz.Parke döşenecek zeminlerde bu sistemi önermiyoruz. Yüksek güçlü kabloların yerden ısıtma amaçlı beton altı kullanımı sayesinde ev ısıtması olarak kullanabilirsiniz.

 • Sağlıklı ve çevre dostu.
 •  % 100 güvenli
 • Düşük bakım maliyetli
 • Kirlilik ve gürültü olmadan Isıtma
 •  % 50 daha az elektrik tüketimi
 • Kızılötesi ışın ile hızlı ısıtma süresi.

İletişim

REXVA
İstanbul,TÜRKİYE

TEL 0212 424 01 26
GSM 0534 503 09 09

© 2015 Tüm Hakları Saklıdır.

Webnode tarafından desteklenmiştir.