Rexva Karbon Isıtıcı         

Karbon film ısıtıcı - Halı & Parke Altı Isıtma Sistemleri
 
Rexva Karbon film yerden ısıtma sistemi kullanılan konutlarda, villalarda,hastanelerde, otellerde, camilerde,tarım ürünlerini kurutmada, seralarda ,iş yerlerinde,yatlarda,ana okullarında, spor salonlarında,spa merkezlerinde kolaylıkla uygulanır. Halı altı uygulaması yapılabildiği gibi , parke altında da kontrollu termostatlar vasıtası ile mükemmel çözümler sunmaktadır.Parke altı uygulamada, 32.sınıf ısıya dayanıklı parke tercih edilmelidir.Rexva Karbon ısıtıcı filmlerimiz, çıplak korunmasız olarak kullanılamaz.
Konutlarda parke altı uygulamayı tavsiye ediyoruz eğer halı altına uygulanacaksa üzerine herhangi bir eşya gelmemelidir.Isı kontrolü dijital termostat veya pano ile sağlanmalıdır.

 

Rexva Yerden ısıtma sistemi ile mekanlarda homojen bir ısı dağılımı sağlanır. Odalar arasındaki sıcaklık farkları da azdır. Klasik sistemlerde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistemler için söz konusu değildir.Homojen ısı dağılımı ve yavaş hava dolaşımı,infiltasyon ısı kayıplarını büyük ölçüde azaltır.Isı bina yapı elemanlarında depolandığı için bina konforu ani sıcaklık düşüşlerinden,aşırı soğuk günlerden fazla etkilenmez.
 
*Rexva ısıtıcı film sadece ılık zemin amaçlı kullanılacaksa ,gezinme bölgelerine seyrek şekilde döşenmesi yeterli olur.Tamamen ısıtma amaçlı kullanılacaksa ,satış temsilcimiz size uygun çözüm sunacaktır.Yalıtım durumunuza,bölgenin iklim şartlarına göre daha seyrek veya sık döşenebilir, düşük veya yüksek watt filmler kullanılabilir.Rexva Karbon ısıtıcı, evin tamamına döşenebildiği gibi lokal ısıtmada da kullanılabilir, örneğin evinizin salonunda veya kış bahçenizde, sonradan kapatılan cam balkonlarda, çocuk odasında,prefabriklerde uygulanabilir.Eğer Rexva karbon ısıtıcı film uygulamasını kendiniz yapacaksanız lütfen teknik destek alınız.Uygulama ekibimiz tarafından yapıldığında garanti süresi yıldır.
 
Fizik kuralları insan anatomisine uygun uniform ısının taban zeminlerinden yükseldiğini ispatlıyor. Yer kaloriferi ya da yerden ısıtma diye adlandırılan bu sistem, ısıtma sistemleri içerisinde ayrı bir yer alıyor. Yer kaloriferi, tüm ısıtma sistemlerinin olumlu yönlerini bir araya getirebilen en sağlıklı sistemdir. Yaşam alanlarında, örneğin bir salonda taban yüzeylerinin sadece 25 °C ısıtılması yeterlidir ve bu ısı sağlıklı bir insanın taban altı sıcaklığıdır. İşte yerden ısıtmanın gizemi burada yatıyor. Yeryüzündeki bütün canlılar (bitkiler dahil) 23-25 °C sıcaklıkta gelişir, yeşerir ve sağlıklı yaşar. Fiziksel açıdan bu uniform ısı, ancak yerden ısıtma ile gerçekleşir. Sistem, enerji tüketimi ve çevre kirliliğini önemli ölçüde azaltırken, kullanıcılarına çok yüksek konfor da sunar. Yer kaloriferinde, diğer sistemlerde var olan partiküller ve toz oluşmaz.
 
Zemin ısıtma sistemi insan yapısına en uygun ısıtma sistemidir. Isınan zeminin insana verdiği sıcaklık, mevcut üst taraftan gelen soğuk havayı hissetmemesini sağlamaktadır.
Rexva ısıtıcı film, iletken olmayan ve yanmayan filme ısıtıcı karbon tabaka ve kirlilik önleyici tabakanın işlenmesi, bakır şerit ile elektrodun hazırlanması sonrası PET film ile lamine işleminin yapılması ile oluşturulan son teknoloji yassı bir infrared ısıtıcıdır.Normal ısıtıcılardan farklı olarak filmin tümüne yayılı bulunan Rexva ısıtıcı karbon tabakadan sağlığa faydalı infrared ışınlar sayesinde güneş ışığı benzeri bır sıcaklığı hissetmek mümkündür.
Ayrıca film ısıtıcının dış tabakası olan PET, özel bir ürün olup hava ile temas etmeyecek şekilde izolasyonu sağlamakta ve ısıtıcı filmi duvarlarda, tavanda ve zeminde kullanmaya olanak sağlamaktadır.
Rexva Isıtıcı filmin kalitesini kullanılan karbon ve gümüş tabakaların yapıştırılma ve rezistans kalitesi ile nano partiküllerin akışkanlığı belirler.
Rexva ısıtıcı film yüksek rezistansa sahip karbonu kullanıp, karbon yoluyla ısının ortaya çıkma özelliği ile 1 mikrondan daha düşük bir basma teknolojisi ile üretilmiştir.
 
 
Rexva Isıtıcı film 0,5 mm kalınlığındadır. Film çok sayıda katmandan oluşur.Filmin içinde ısıtma teli ,ısıtma kablosu veya rezistans yoktur. Isı kaynağı ortada duran çok ince siyah bir katmandır.Bu katman, karbon-metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür.
Piyasadaki diğer ürünlerden farkı filmin içinde rezistans ısıtma teli,ısıtma kablosu olmamasıdır. Görünmeyen UZAK KIZIL ÖTESİ ışınlarla çalışmaktatır. Rexva Isıtma filminin performansı, gümüş parçacıklarının kohezyon ve direnciyle yapılan nano partikül dispersiyon teknolojisine bağlıdır.
Rexva Isıtıcı filmler her noktasından aynı anda aynı sıcaklığı vermektedir.
Filmin kesilip koparılmasında bile , ( kenar besleme bakırlarının koparılmaması durumunda) çalışmaya devam etmektedir.Yerden ısıtma filmleri 80 cm ve katları şeklinde ithal edilmektedir. 

 

Karbon ısıtıcı filmleri ile tüm dünyada büyük bir ihracat ağı olan Rexva  2004 yılında kurulmuş son derece güvenilir , yüksek teknoloji bilgisine sahip , uluslararası ün yapmış , kalite kontrol ve ürün geliştirmede çok başarılı lider bir kuruluştur.% 80 oranında ağırlıkta cami ve ibadethaneler olmak üzere değişik sektörlerde Rexva ısıtıcı filmleri ile uygulamalar yapmaktayız.

Rexva Karbon ısıtıcı film ,gümüş ve karbon taneciklerinin iki polietilen tabaka arasına lamine edilmesinden oluşur. 1mm 'den daha incedir ve elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirmektedir. Filmleri yüksek ısı iletkenliğe sahiptir.Mükemmel esneklik sayesinde , montajı kolay , hızlı ısıtma ve diğer elektrikli ısıtıcılara göre % 50 daha ucuz ısıtıcı bir filmdir. Zemin kaplama malzemeleri ve izolatör arasına yerleştirerek uygulaması yapılır.

KALİTE BELGELERİ ;  ISO9001 , ISO14000 , CE başta olmak üzere , UL (ABD elektrik güvenlik Belgelendirme), NRTL (Kuzey Amerika elektrikli güvenlik Belgelendirme), GOST (Rusya elektrikli güvenlik sertifikası) , UKR TEST (Ukrayna elektrik güvenlik Sertifikası)  ve uluslararası laboratuarların testlerinden geçmiş bütün sertifikalara sahip olan ürünleri ile mükemmelliğini kanıtlanmıştır.RexVa ürün güvenliğine önem verir. Bu yüzden, kullanıcının ürünü güvenle kullanabilmesini sağlamak amacıyla uçucu ürün kontrolleri gerçekleştirilmiştir. Testte herhangi bir zararlı bileşen tespit edilmemiştir .


Yerden ısıtmada yeni bir teknoloji olan FAR INFRARED (görünmeyen ısı dalgası) teknolojisini de müşterilerimizin hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

Uygulamakta olduğumuz bu teknolojiyi 1 gün (veya daha az) bir zamanda hizmetinize sunuyoruz.

Rexva XiCA ısıtma filmi, yüksek verimlilikle hızlı ısıtma sağlar. Hem güneşe benzer sıcak kızılötesi radyasyon yayması hem de Rexva karbon ısıtıcı film yüzeyine uygulanan karbon ısıtma elemanı vasıtasıyla büyük miktarda negatif iyon yayması ile taze bir iç ortam sağlar. Uzak kızılötesi radyasyonun ısıtma kapasitesi, geleneksel ısıtıcılardan farklı değildir ve nispeten düşük sıcaklıklarda etkilidir.

Rexva Isıtıcı film, 0,5 mm. kalınlığında olup, içinde ısıtma teli veya rezistans yoktur. Karbon ısıtıcı filmin ortasında duran çok ince karbon-metal katman sayesinde ısı yayılması meydana gelir.
Sıcak hava soğuk havadan daha hafif olduğu için, diğer sistemlerde ısınma daima tavandan aşağı doğru başlar. Yani, bu sistemde ısınma öncelikle zeminden başlar.

Dolayısıyla önce insanlar,sonra bulunulan ortam ısınmaya başlar.
FAR İNFRARED ısı insan vücudunun yaydığı ısı ile aynı frekanstadır, yani her ikisinin de ısı kaynağı karbondur.

Bu nedenle; vücuda canlılık verir, ayak mantarına ve kokusuna iyi gelir,romatizmal şikayetleri azaltır, ayak bağlantılı vücut rahatsızlıklarını önemli ölçüde hafifletir.  Rexva XiCA ısıtma filmi kullanışlıdır. Isıtıcı Film, zemin kaplama malzemesi ile yalıtkan arasına yerleştirerek kolayca kurulabilir. Ürün mevcut zeminin kaldırılmasını gerektirmez ve minimum tadilat maliyeti ile en iyi etkiyi sağlar .

XiCA ısıtma filmi, karbon monoksit veya devrilme kazaları potansiyeli olmayan alevsiz bir Lamine Taban ısıtma yöntemi sağlar. Çocukların veya yaşlıların bulunduğu tesisler için güvenlidir.

Rexva ısıtma filmi, yakıt yanma gürültüsü, çalışma gürültüsü, titreşim veya havalandırmadan kaynaklanan toz üretmez. Sessizlik ve temizliğe odaklanan çalışma alanları veya bakım tesisleri için uygun, temiz ve sessiz bir ısıtma alanı sağlar.


Rexva Karbon ısıtıcı film , uzun ömürlüdür. Darbenin çok olduğu spor salonu gibi mekanların ısıtmasında rahatlıkla kullanılabilir.

Donma ve bakım derdi olmadan uzun süreli kullanabilirsiniz.

Karbon film ısıtıcı 50-55 dereceye kadar ısıtabilir, termostatla istediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz.

 

Gümüş ve karbon taneciklerinin iki polietilen tabaka arasına lamine edilmesi suretiyle 1mm'den daha incelikte, formda olan ve elektrik enerjisini ısı enerjisine çeviren yapıdır. Rexva film ile ısıtma rezistans ya da tel ile değil karbon tanecikleriyle gerçekleşir. Eğer ısı tamamen kapalı, ısı dağılımı olmayan bir ortama uygulanırsa, yüksek ve süreklilik durumunda filmlerde deformasyon meydana gelebilir. Montaj ve kullanımlarda bu detaya dikkat edilmesi gerekir.

 

Rexva Karbon filmlerimiz her türlü kapalı alanın ısıtılmasında kullanılabilir. Sistem tamamen elektrikle çalışır. Bitmiş mekanlarda da uygulanır fakat filmlerin üstünün tamamen kapatılması gerekmektedir. Karbon Filmlerin altına mutlaka yalıtım yapılmalıdır. Bu yalıtım infrared ışınlarını geçirmeyen ve ısıyı yayabilen türden olması gerekir. PE yalıtım malzemeleri ürün satışımız vardır.
 

Isıtma filmlerimiz CE , GOST , TÜV belgelidir. 

Rexva ısıtıcı filmlerimiz, Güney Kore'den ithal edilmektedir.

Karbonik ısıtma sistemi2006 yılında 'Isıtma Sistemleri' fuarında ödül almıştır.

 

 

 
   
AVANTAJLARI ;

*Kurulum ve İşletme maliyeti alternatiflerine göre daha düşüktür,
*Bakım maliyeti yoktur,
çizilme, delinme, yırtılmaya ve su basmasına karsı dayanıklıdır.
Arıza yapmadığından ,sonradan müdahale gerektirmez.
*Alandan tasarruf sağlar. Panel radyatörleri yoktur,
*Homojen ısı dağılımı. Tüm yüzey ısıtıcı olduğundan her yerde aynı ısıyı verir,
*Dünya çapında yanmazlık garanti ve sigortası,
*0.5 mm. İncelik,
*Kolay ve hızlı montaj,
*5 yıl garanti, sınırsız ömür,
*Elektronik merkezi kontrol ve iklimlendirme,
*Doğalgazın olmadığı yerlerde en ekonomik ısıtma,
*Toz böcekleri(mite) ve bakterileri azaltır,
*Hızlı ısınma,
*Baca yok. Isı kaybı minimum,
*Duvar ve tavanda da kullanılabilir,
*Sertifikaları. CE ,ETL sertifikası vardır.
Karbon-metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür. 
Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için,
her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir.
Homojen ısı dağılımı vardır.
Diğer yerden ısıtma sistemlerinden farklı olarak ;
Karbonik Isıtıcı Filmler yüzeydeki bazı yerleri sıcak, bazı yerleri serin bırakmaz.
Çizilme, delinme, yırtılmaya karşı çok daha dayanıklıdır.
Ulaşılan sıcaklık çok yüksek olmadığı ve döşeme altına saklandığı için,
ürün yıpranmamakta ve ürettiği ısıdan etkilenmemektedir.
Bu nedenleKarbonik Isıtıcı Filmlerinin ömür sınırı yoktur.
Çok ince olması ve basit montajı sayesinde,
uygulama son derece kolay ve konforludur.
Su basmasından etkilenmez
Klasik ısıtma sistemleri önce havayı sonra insanı ısıtırken, 
Karbonik Isıtıcı Filmleri önce insanı ısıtır.
Bu nedenle, klasik ısıtma sistemlerine göre;
 % 30–50 arasında daha az enerji kullanır.
Ürünün Far Infrared olması romatizmal hastalıklara iyi gelir.
Toz biriktirmez özelliği ile anti- alerjiktir.
Yapılan incelemelerde "far infrared" ısının toz böceklerini (mite) ve bakterileri azalttığı görülmüştür.
Far infrared ısı, insanın yaydığı ısı ile aynı frekanstadır. 
Her ikisinde de ısı kaynağı karbondur.
BAŞLICA KULLANIM ALANLARI ;
 
● Cami halı altı ısıtma sistemleri
 
● Laminat parke altı ısıtma sistemleri
 
Kış bahçesi ısıtma ve kapalı balkonların ısıtılmasında,
 
● Kapalı ve açık mekanlarda buz çözme uygulamaları için en ekonomik çözüm
 
● Kuru Sauna uygulamaları için ideal, 40 derece sabit sıcaklık sağlar,
● Ofis ısıtmada, işyeri ve ofislerde zeminden ısıtma,
 
● Seralarda ve tarımsal alanlarda donmaya karşı gerekli tedbirler alınarak kullanılabilir..
 
● Aynalarda Pus oluşumunu engellemek için kullanılabilir, oteller için idealdir!(Ayna buğu önleyici)
 
● Büyük salonlarda local ısıtma için mükemmeldir, maliyeti çok düşüktür...
 
● Banyolarda kullanım için idealdir, kış aylarında müthiş bir konfor sağlayacaktır.
 
● Kreş ısıtma için idealdir...
 
● Yat ,tekne ısıtma,

● Hayvan barınakları, tavuk çiftlikleri ısıtılmasında, 
arı kovanlarının ısıtılmasında da kullanılmaktadır.
 
● Büro mobilyaları içerisine montaj yapılarak diz ve ayaklarınızı sıcak tutacaktır.

● Bilardo masalarının ısıtılmasında,

●Karbon ısıtıcı filmlerimiz, biber,fındık kurutma ve diğer sebzelerin kurutulmasında da kullanılmaktadır.
 
● Isıtıcı filmlerimiz Tank Isıtma,tanklarda donmaya karşı koruma,sıcaklık muhafaza amacıyla da kullanılmıştır.

 

Rexva Film

Gümüş ve karbon taneciklerinin iki polietilen tabaka arasına lamine edilmesi suretiyle 1mm 'den daha incelikte, formda olan ve elektrik enerjisini ısı enerjisine çeviren yapıdır. REXVA film ile ısıtma rezistans ya da tel ile değil karbon tanecikleriyle gerçekleşir. Eğer ısı tamamen kapalı, ısı dağılımı olmayan bir ortama uygulanırsa, yüksek ve süreklilik durumunda filmlerde deformasyon meydana gelebilir. Montaj ve kullanımlarda bu detaya dikkat edilmesi gerekir. 

Tüm illere hizmet ve gönderim sağlamaktayız.

 

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak - TÜRKİYE

Montaj ve kullanım talimatı ;
 
Isıtıcı filmlerin montajı ehliyetli ve eğitimli kişilerce yapılmalıdır.
Film kullanım esnasında katlanmamalı kırılmamalıdır.
Filmler döşeme altına veya koruyucu kılıf içine yerleştirilmiş olmalı,üzerinde yürünmemeli, yağmur güneş gibi etkilere açık olmamalıdır.
Elektrik bağlantıları elle temasa ve suya karşı izoleli olmalıdır.
Isıtılacak zeminin üzeri ısıyı geçirmeyecek bir cisim veya madde ile kapatılmalıdır.
Isıtıcı filmler mutlaka film üzerinden sıcaklık ölçümü yapılarak termostat veya eşdeğer bir kontrol ile kullanılmalıdır.Isıtıcı filmler yanıcı,parlayıcı maddelerle yakın durumda kullanılmamalıdır.
 
Garanti şartları;
Montaj ve kullanım şartlarına uyulması şartıyla , Rexva karbon ısıtıcı filmler 5 yıl garantilidir.Garanti süresi malın tesliminden veya montajından sonra başlar ve 5 yıldır.Garanti kapsamına girmesi için,filmin firmamızdan alındığını veya  kim tarafından montaj yapıldığını gösterir evrakın ibrazı zorunludur.Doğru şartlarda kullanıldığı halde ısıtma fonksiyonu bozulan filmler yenisi ile değiştirilir.Montaj kaynaklı arıza veya zarar durumlarında sorumluluk montajı yapana aittir.
Garanti kapsamı dışında kalan haller; 
• Kabloların ve/veya kontrol ünite elemanlarının veya şemasının yetkili bayi harici değişimi
• Isı kontrolü sağlanmaması (termostat,ısı kontrol paneli vb kullanılmaması) 
• Filmlerin veya sistemin yetkisiz müdahale, alev,su veya mekanik/kimyasal darbeye maruz kalması
• Isıtmanın yapıldığı zemini su basması
• Filmde veya bağlantılarında delme,kesme gibi tahribat olması
• Isıtma sisteminin olduğu mekanda hafif veya ağır derecede yangın olması
• Filmin beslendiği elektrik kaynağının veya iletim yollarının zarar gördüğü halde kullanılması
• Halı altı uygulamalarında,filmin üzerine eşya,minder vb konulması
 
Rexva karbon ısıtıcı

 
• Yukarıda anılan istisna hallerinde tamir veya yeniden inceleme ile garanti süresi devam ettirilebilir. Montaj ve kullanım talimatı ;
 
Isıtıcı filmlerin montajı ehliyetli ve eğitimli kişilerce yapılmalıdır.
Film kullanım esnasında katlanmamalı kırılmamalıdır.
Filmler döşeme altına veya koruyucu kılıf içine yerleştirilmiş olmalı,üzerinde yürünmemeli, yağmur güneş gibi etkilere açık olmamalıdır.
Elektrik bağlantıları elle temasa ve suya karşı izoleli olmalıdır.
Isıtılacak zeminin üzeri ısıyı geçirmeyecek bir cisim veya madde ile kapatılmalıdır.
Isıtıcı filmler mutlaka film üzerinden sıcaklık ölçümü yapılarak termostat veya eşdeğer bir kontrol ile kullanılmalıdır.Isıtıcı filmler yanıcı,parlayıcı maddelerle yakın durumda kullanılmamalıdır.
 
Garanti şartları;
Montaj ve kullanım şartlarına uyulması şartıyla , Rexva karbon ısıtıcı filmler 5 yıl garantilidir.Garanti süresi malın tesliminden veya montajından sonra başlar ve 5 yıldır.Garanti kapsamına girmesi için,filmin firmamızdan alındığını veya  kim tarafından montaj yapıldığını gösterir evrakın ibrazı zorunludur.Doğru şartlarda kullanıldığı halde ısıtma fonksiyonu bozulan filmler yenisi ile değiştirilir.Montaj kaynaklı arıza veya zarar durumlarında sorumluluk montajı yapana aittir.
Garanti kapsamı dışında kalan haller; 
• Kabloların ve/veya kontrol ünite elemanlarının veya şemasının yetkili bayi harici değişimi
• Isı kontrolü sağlanmaması (termostat,ısı kontrol paneli vb kullanılmaması) 
• Filmlerin veya sistemin yetkisiz müdahale, alev,su veya mekanik/kimyasal darbeye maruz kalması
• Isıtmanın yapıldığı zemini su basması
• Filmde veya bağlantılarında delme,kesme gibi tahribat olması
• Isıtma sisteminin olduğu mekanda hafif veya ağır derecede yangın olması
• Filmin beslendiği elektrik kaynağının veya iletim yollarının zarar gördüğü halde kullanılması
• Halı altı uygulamalarında,filmin üzerine eşya,minder vb konulması
• Yukarıda anılan istisna hallerinde tamir veya yeniden inceleme ile garanti süresi devam ettirilebilir. 

karbon ısıtma parke ısıtma

karbon film ısıtıcı

parke altı ısıtma

İletişim

REXVA
İstanbul,TÜRKİYE

TEL 0212 424 01 26
GSM 0534 503 09 09

© 2015 Tüm Hakları Saklıdır.

Webnode tarafından desteklenmiştir.